השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עריכת צוואה

  האם יש ברשותכם נכס/ים? האם כבר ערכתם צוואה?

  צוואתו של אדם נועדה להסדיר את חלוקת רכושו לאחר פטירתו. 

  בהיותי עו"ד המתמחה, בין היתר, בעריכת צוואות, לא פעם, יוצא לי להיתקל במקרים קשים של סכסוכי יורשים בקשר עם חלוקת העיזבון, סכסוכים אשר בחלק לא מבוטל של המקרים מגיעים עד לפתחו של בית המשפט.

  חשוב להבין שלא מדובר במחלוקות על כסף בלבד, במרבית המקרים הסכסוכים הללו טעונים גם בהמון רגשות ואגו מצד בני המשפחה – דבר שמקשה עוד יותר על הסיטואציה ועל מציאת פתרון רציונלי לסכסוך. 

  עריכת צוואה בצורה ברורה ונכונה משפטית, תביע בצורה הטובה ביותר את רצונו האמיתי של המוריש ועשויה לחסוך ליורשים מחלוקות לגבי חלוקת הרכוש, סכסוכים, עוגמת נפש, והוצאות משפטיות מיותרות. 

  משרדינו מטפל בהכנת צוואות מהפשוטות ועד המורכבות ביותר.

  עריכת צוואה: מדוע חשוב לערוך צוואה?

  • מניעת מחלוקות עתידיות בין היורשים– צוואה הכתובה בצורה נכונה משפטית וברורה תביע בצורה הטובה ביותר את רצון המצווה ובכך תייתר מחלוקות ומלחמות עתידיות בין היורשים על העיזבון.

   

  • מקום מושבו של הנפטר– רבים לא מודעים לכך, אך לפי הוראות הדין הישראלי (סעיף 137 לחוק הירושה) על ירושתו של אדם חלים הוראות הדין החל במקום מושבו של המוריש בשעת מותו.  כך למשל מי שחי בתקופה בטרם פטירתו בלוס אנג'לס יחולו על ירושתו הדין במדינת קליפורניה. על כן, בטרם עריכת צוואה יש לווודא שעריכת הצוואה נעשית בהתאם לדין המקומי הקיים במקום פטירתו של המוריש.

  • הנחיות לעניין אופן השימוש בנכסים-  הצוואה הינה כלי משפטי המאפשר לנו לדאוג לקרובים לנו גם לאחר פטירתנו. לדוגמא- בנוסף לאופן חלוקת הרכוש שנקבע בצוואה, המוריש יכול לציין בצוואה הוראות מפורשות הקובעות כי ליורש מסוים יתאפשר לגור בדירה ו/או לעשות שימוש בנכס (המהווה חלק מהעיזבון) עד לסוף חייו ומבלי שיתר היורשים יוכלו למכור או להשכיר את הנכס הספציפי. בדרך זו, יכול המוריש לדאוג למי מיורשיו ולהבטיח את זכויותיהם גם לאחר לכתו לבית עולמו.

  עריכת צוואה – דאגה לעתיד

  רבים מאיתנו נוטים שלא להקדיש מחשבה יתרה על יום מותנו ומשכך לא נערכים בהתאם לקראתו. יחד עם זאת, חשיבה והיערכות מקדמית לאירוע מסוג זה הינה הכרחית במידה וחשוב לנו שהרכוש שצברנו במרוצת השנים יחולק לקרובים לנו באופן ובצורה שאנחנו רוצים. לפיכך, אין להקל ראש בעריכת צוואה המסדירה באופן נכון את רצון המצווה. עורך דין אריאל ז'אן ישמח לסייע.

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין