השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עו"ד צוואות

  צוואה הינה כלי משפטי חשוב המאפשר לאדם להיות בשליטה על אופן חלוקת ממונו לאחר פטירתו. קיימת חשיבות רבה לדרך ולאופן ניסוח הצוואה, על הצוואה להיות מנוסחת באופן חד וברור אשר לא מותיר מקום לספק ולשיקול דעת. צוואה המנוסחת היטב, מונעת סכסוכים עתידיים בין יורשים, מפחיתה התנגדויות והכי חשוב – מביאה לידי ביטוי את רצון המצווה. לקבלת שירותיו של עו"ד צוואות, פנו אל עו"ד אריאל ז'אן. 

   

  עו"ד צוואות: סוגי הצוואות הקיימות על פי דין

  חוק הירושה, תשכ"ה-1965 (להלן: "החוק") מונה 4 סוגים של צוואות אשר רשאי אדם לערוך: 1. צוואה בעדים, 2. צוואה בכתב יד, 3. צוואה בפני רשות,  4. צוואה בעל פה.

  צוואה בפני עדים (סעיף 20 לחוק) – זהו סוג הצוואה הנפוץ והמקובל ביותר כיום, צוואה זו מודפסת ונחתמת על ידי המצווה בנוכחותם של שני עדים המאשרים המצרפים את חתימתם על גבי הצוואה. במקרה שתוגש התנגדות לאישור הצוואה, יוכלו העדים להעיד על נסיבות עריכת הצוואה ועל מצבו ורצונו של המצווה בעת עריכת הצוואה. 

  צוואה בכתב יד (סעיף 19 לחוק) –  צוואה יכול שתיעשה גם באמצעות כתב ידו של המצווה וללא עדים, במידה ובחרתם באופציה זו, על הצוואה כולה להירשם בכתב ידו של המצווה בצירוף תאריך וחתימה של המצווה.

  צוואה בפני רשות (סעיף 22 לחוק) – החוק מתיר לערוך צוואה גם  בפני נוטריון, שופט, רשם של בית משפט או רשם לעניני ירושה, או בפני חבר של בית דין דתי. בדרך זו, הצוואה מוקראת בפני המצווה והגוף השיפוטי מוודא כי האמור בצוואה תואם את רצון המצווה.

  צוואה בעל-פה (סעיף 23 לחוק) – צוואה זו ידועה בשם צוואת "שכיב מרע", צוואה זו יכולה להיערך בנסיבות מאוד ספציפיות בהן המצווה עומד בפני סכנת מוות וממשית. הצוואה נאמרת על ידי המצווה בעל פה בפני שני עדים והעדים נדרשים להעלות על הכתב את דברי המצווה, לצרף את חתימתם ולהפקיד את הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה. רישום, חתימה והפקדה כאמור ייעשו ככל האפשר בסמוך לאחר שניתן לעשותם. חשוב לציין כי לאור נסיבות עריכת הצוואה, המחוקק קבע כי צוואה בעל-פה תהא בטלה כעבור 30 ימים לאחר שחלפו הנסיבות שהצדיקו עשייתה והמצווה עודנו בחיים.

   

  מדוע חשוב לערוך צוואה באמצעות עו"ד צוואות?

  • כאמור לעיל, חוק הירושה קובע כללים לגבי עריכת צוואה ועל כן ישנה חשיבות רבה שעורך דין מטעמכם ינסח עבורכם את הצוואה ויוודא שאופן עריכת הצוואה נעשה על פי דין וכן שהאמור בצוואה הינו ברור ונהיר. בנוסף, עורך דין הבקיא בעריכת צוואות, ינהל איתכם סיעור מוחין ויציע לכם לכלול בצוואה את המנגנונים הספציפיים המתאימים לביצוע ההורשה הנכונה עבורכם לדוגמא: 1. הוספת התייחסות בצוואה למצב של  "יורש במקום יורש" – הוראה הקובעת מי יירש את המצווה במצב שבו היורש המפורט בצוואה ילך לעולמו לפני המצווה. 2. הוספת מנגנון של "יורש אחר יורש" – המצווה רשאי לכלול בצוואתו הוראה לגבי מי ירש את עזבונו לאחר שהיורש המקורי ילך לעולמו.

  למצוא את העו"ד צוואות הנכון לך

  עורך דין צוואות המתמחה בנושא, ידאג לערוך עבורכם את הצוואה אשר תשקף בצורה הנכונה ביותר את רצונכם.  עריכת צוואה מצריכה מעורך הדין ידע ובקיאות בתחום דיני הירושה לצד רגישות וגישה שעוזרת לכם להבין טוב יותר את השלכות הצוואה בחייכם. השירות של עו"ד אריאל ז'אן מיועד לכל מי שרוצה לעשות סדר בחייו ובנכסיו ולדאוג לצוואה מסודרת וחוקית למשפחתו במלוא הקשב והענייניות.

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין